آمریکانو

از تجربه من در کافه ، می فهمم که بسیاری از مردم فقط تصوری مبهم از آنچه قهوه اسپرسو است و دقیقاً مطمئن نیستند بهترین راه برای نوشیدن آن است. به گفته آنها ، این قهوه از قهوه معمولی قوی تر است ، در لیوان های کوچک و کوچک سرو می شود و سرچشمه آن در ایتالیا است.

اسپرسو چیست؟ Espresso نوشیدنی غلیظ قهوه است که با فشار دادن 1 یا 2 گرم آب گرم از طریق قهوه ریز خرد شده و تحت فشار شدید (8 – 10 مگابایت) تولید می شود.

امروز به بررسی تاریخچه ، خواص و تولید اسپرسو می پردازیم. این یک روند بسیار پیچیده تر از آنچه انتظار داشتید است ، بنابراین اجازه دهید شروع کنیم!

اسپرسو چیست ؟

اسپرسو با موکاپات

اسپرسو (عص-پرس-او) در واقع یک روش دم کردن است و از همان نوع دانه قهوه به عنوان قهوه معمولی تهیه می شود. اگرچه گونه های خاصی از دانه های قهوه به دلیل داشتن پروفایل های طعم و مزه و طعم آنها از طرف دوستداران اسپرسو ترجیح داده می شوند ، اما از نظر فنی می توانید اسپرسو را تقریباً از هر نوع دانه قهوه تهیه کنید.

بزرگترین تفاوت بین اسپرسو و قهوه معمولی روش پخت و پز است. قهوه قطره ای معمولی با صافی آب داغ از طریق باغ های قهوه فیلتر می شود.

عکاسی اسپرسو زمان بسیار کمتری را می طلبد. دستگاه های اسپرسو آب را تحت فشار فوق العاده گرم قرار می دهند و آن را از طریق کیک های کوچک متشکل از باغ های قهوه به خوبی بارگذاری می کنند.

کل فرایند پخت و پز ، حدود 30 ثانیه طول می کشد ، در مقایسه با یک دستگاه قهوه معمولی ، که می تواند 10 دقیقه طول بکشد تا یک دسته کامل تهیه شود. نتیجه نهایی؟ عکاسی فوق العاده قوی ، فوق العاده متمرکز ، فوق العاده کافئین و فوق العاده خوشمزه! (آیا من به اندازه کافی فوق العاده گفتم؟)

عکس خوب اسپرسو باید عطر و طعم قوی داشته باشد و دارای عطر و طعم غنی و پیچیده ای باشد که می تواند با نت های گل ، تلخ ، شکلات ، دودی و حتی دارچین پر شود.

این امر به این دلیل است که روند پخت و پز فوق العاده گرم و به خصوص بسیاری از عطرها و روغنهای طبیعی موجود در منطقه قهوه را حفظ می کند.

این روغنهای معطر معمولاً در طی فرآیند دم کردن طولانی قهوه به طور منظم از بین می روند. یک اسپرسو خوب همچنین باید یک احساس غلیظ تر و مخملی در دهان ایجاد کند تا یک فنجان قهوه معمولی.

سرانجام ، یک عکس خوب از اسپرسو باید نسبت به قهوه معمولی کمتر اسیدی باشد.

این را می توان به فرایند مختلف پخت و پز آن نسبت داد – باغهای قهوه اسپرسو زمان بسیار کمتری را در معرض آب گرم نسبت به باغ های معمولی قهوه می گذرانند ، به این معنی که زمان کمتری برای طعم های اسیدی دان قهوه داخل نوشیدنی نهایی وجود دارد.

تاریخچه قهوه اسپرسو

اولین سلف دستگاه اسپرسو در سال 1884 توسط آنجلو موریوندو که در شهر تورین در شمال ایتالیا زندگی می کرد اختراع شد. در سال 1901 ، لوئیجی بازار ، مخترع میلان ، نسخه خود را از نسخه پیشرفته دستگاه اسپرسو ، بسیار نزدیک به دستگاههای اسپرسو که امروزه می شناسیم و دوست داریم ، ثبت کرد.

برای اولین دهه از زمان اختراع آنها ، اسپرسو نوعی قهوه طاقچه است که بیشتر به غذاهای اسپرسو در ایتالیا محدود می شد ، که همچنین از شیرینی های کلاسیک ایتالیایی مانند بیسکوتی و کانولی استفاده می کرد.

با این حال ، بین دهه 50 و 1990 ، به لطف اختراع و ظهور شهاب سنگ لاته ، اسپرسو به طور فزاینده ای در ایالات متحده محبوب شد. (Lino Miorin ، صاحب قهوه مدیترانه ای در برکلی ، کالیفرنیا ، ادعا می کند که در دهه 1950 اختراع لاته را در یک دست انجام داده است.)

در دهه 50 ، بیشتر نوشیدنی های اسپرسو آمریکایی تبعیدگران ایتالیایی طبقه کارگر بودند که در شهرهایی مانند بوستون ، نیویورک و سان فرانسیسکو زندگی می کردند.

امروزه اسپرسو نوشیدنی بسیار معتبری است که مورد علاقه مردم در هر سنی ، ملیت ، قومیت و کلاس قرار می گیرد. محبوبیت فعلی اسپرسو را می توان به Starbucks نسبت داد که نوار اسپرسو و فرهنگ قهوه را به جریان اصلی منتقل کرده اند.

کریما اسپرسو

دوستداران قهوه می توانند ساعت ها و ساعتهای طولانی را به منظور گرفتن درپوش تاج مناسب کریما در بالای عکس اسپرسو ، ساعت و ساعت خود را تنظیم کنند.

اما کرم دقیقا چیست؟ کارما لایه ای از کف است که بعد از پخت حدود 40 دقیقه روی یک شلیک اسپرسو قرار می گیرد. این منحصر به فرد برای اسپرسو است ، به این معنی که هرگز در بالای قهوه دم کرده معمولی شکل نمی گیرد.

در طی فرآیند پخت و پز اسپرسو ، یک دستگاه اسپرسو آب را با فشار زیاد و بسیار گرم از طریق کیک ساخته شده از گلدان قهوه مجبور کرد. این قدرت و گرمای بسیار زیاد نحوه برقراری ارتباط روغنهای موجود در باغ قهوه با آب را تغییر می دهد.

هنگامی که اسپرسو از دستگاه خارج شده و وارد فنجان می شود ، تغییر شدید از یک محیط با فشار بسیار زیاد به یک محیط با فشار بسیار کم باعث می شود مولکول های دی اکسید کربن که در روغن های قهوه به دام افتاده اند ، آزاد شوند ، حباب به سمت سر و تشکیل یک کرم شلاق زده شود.

در حالت ایده آل ، کرم مناسب باید ضخیم و نرم باشد و به اندازه کافی متراکم باشد تا از یک قاشق غذاخوری شکر پشتیبانی کند.

رنگ و قوام کارما همچنین می تواند به شما در تنظیم دقیق روند تزریق اسپرسو کمک کند. اگر کارما شما یک رنگ بسیار سبک است و دارای حباب های کاملاً مشخص است ، اسپرسو شما احتمالاً در انتهای آن تولید شده و طعم آن خیلی ضعیف یا خیلی ضعیف خواهد شد. اگر کارمای شما از نظر رنگی بسیار تیره است ، احتمالاً اسپرسو شما بیش از حد استخراج شده و طعم آن تلخ نیست.

اگر تاکنون از یک کافه یا نوار اسپرسو مصنوعی بازدید کرده اید و سفارش عکس گرفتن از اسپرسو را داده اید ، ممکن است قهوه شما با یک لیوان آب معدنی و پیچ و تاب لیمو سرو شود.

برای اسپرسو بدون تعهد ، شاید کمی گیج کننده باشد. به طور کلی ، آب معدنی یا آب گازدار با اسپرسو به عنوان پاک کننده کام سرو می شود.

انواع اسپرسو

انواع مختلفی از عکسهای اسپرسو در اندازه های مختلف وجود دارد و محبوب ترین آنها شامل به اصطلاح Dupio ، Restarto و Longo است. بیایید در مورد هر یک از این موارد بیشتر بدانیم تا بتوانید در مورد تفاوت های هرکدام بخوانید.

دوپيو

Espresso DuPio یک شلیک دوتایی از اسپرسو است و معمولاً به جای 30 میلی لیتر استاندارد 60 میلی لیتر اندازه گیری می شود. این به همان اندازه قوی است که یک شات معمولی از اسپرسو دارد. تنها تفاوت بین یک شات با نقص آن در حجم آنهاست.

ریستریتو

اسپرتو رباتاتو تقریباً نیمی از شات اسپرسو معمولی است ، اما قدرت آن دو برابر است. Espresso Restarto با استفاده از همان مقدار قهوه تولید می شود ، اما نیمی از مقدار آب تولید می کند و نتیجه ای قوی تر ، غلیظ تر و غنی تر ایجاد می کند.

لانگو

اسپرسو لانگو برعکس espresso recitro است. با همان مقدار دانه های قهوه تولید می شود اما مقدار آب آن دو برابر می شود و دو برابر تزریق منظم اسپرسو تزریق ضعیف تری را ایجاد می کند.

نوشیدنی های بر پایه اسپرسو

علاوه بر یک شات مستقیم از اسپرسو سیاه ، نوشیدنی های اسپرسو نیز وجود دارد که در بالای اسپرسو معمولی ، انواع شیرینی مانند شیر ، آب ، یخ ، شکر و شربت نیز وجود دارد. منوهای بسیاری از کافه ها و کافه ها از همان تغییرات یک نوشیدنی اسپرسو ساخته شده اند.

کاپوچینو

کاپوچینو قسمتهای مساوی اسپرسو ، بسیار شیر و شیر یخ زده را ترکیب می کند.

قهوه لاته

Latte یک نوع اسپرسو مخصوصاً محبوب است. این گیاه با استفاده از همان مواد کاپوچینو ساخته می شود ، اما در نسبت دیگری. یک لاته معمولی با استفاده از 2 گرم اسپرسو ، 10 گرم شیر بسیار شیرین و حدود 2 میلی لیتر شیر یخ زده ساخته می شود.

قهوه آمریکانو

Americano آخرین تنوع نوشیدنی اسپرسو اساسی است. آنها با استفاده از 2 گرم اسپرسو و 3 اونس آب گرم ایجاد شده اند و باعث می شوند که نسبتاً مشابه قهوه قطره ای معمولی باشند.

سافت وایت

قهوه سفید تخت گزینه ای عالی برای افرادی است که قهوه خود را دوست ندارند خیلی قوی باشد. آنها با 2 گرم اسپرسو و 4 گرم شیر بسیار ساخته می شوند.

مورد ضرب و شتم
موچا برای افرادی که دندان شیرین جدی دارند گزینه خوبی است. علاوه بر 2 گرم اسپرسو و حدود 1 اونس بسیار شیر ، آنها تقریباً حاوی 2 گرم شکلات مایع نیز هستند.

Aces بر اساس اسپرسو یخ

اگر قبلاً می دانید که قهوه سرد را به قهوه داغ ترجیح می دهید ، اما هنوز هم می خواهید اسپرسو را امتحان کنید ، ممکن است بخواهید امتحان کنید:

کافه con hielo

این فقط یک عکس از اسپرسو است که روی یخ سرو می شود

Apogatus

این قهوه دسر خوشمزه با ریختن 2 عکس اسپرسو روی یک لیوان گتو وانیلی یا بستنی تهیه می شود.

نوت بوک Con

یکی دیگر از دسرهای خوشمزه ، این نوشیدنی قهوه با ترکیب دو عکس اسپرسو با پیچ و تاب های برجسته از کرم شیرین خوشمزه تهیه می شود

قهوه سرد

مانند ساسکاچوان و تی ، قهوه مناسب نیز بسیار گنگ است. قهوه با مکعب های یخی قهوه آبکی و سرد ایجاد می کند.

با قهوه قوی شروع کنید – قوی تر از آن که معمولاً داغ کنید. مزه های جسورانه تر ، کباب تیره را امتحان کنید. آن را با جدیت بپزید. می توانید با ریختن قهوه داغ به داخل تاهینی تازه ، دوبار دم کنید – مثل ریختن قهوه در دستگاه قهوه و دوباره دم کردن آن.

قبل از خنک کردن شکر یا ادویه هایی مانند هل را اضافه کنید تا خوب حل شوند. بعد می توانید یخ اضافه کنید ، اما بهتر است چند ساعت یا حتی یک شب یخچال کنید تا یخ خیلی سریع ذوب نشود.

پس از خنک شدن ، روی یخ ریخته و با شیر کامل یا حتی بهتر ، نصف و نیم مخلوط کنید تا مزه دار شود. شربت های مورد علاقه ، مانند شکلات برای موکای سرد ، اکنون می توانند وارد این مخلوط شوند. فقط حتماً از تمام آن انرژی یا تمرین بعدازظهر استفاده کنید.

دید کلی مطلب

قبل از خواندن این مطلب ، شاید فکر کرده اید که اسپرسو فقط یک فنجان کوچک ریز و پر از قهوه قوی تر با کافئین قوی تر است.

اگرچه این یک برداشت غلط بسیار اشتباه و معمولی است ، اما نمی توان از حقیقت فراتر رفت! ساخت اسپرسو روشی پیچیده ، ظریف و بسیار جالب است.

اسپرسو معمولی خود شامل انواع مختلفی است که از نظر حجم و شدت متفاوت است. همچنین ، تقریباً نامتناهی نوشیدنی اسپرسو وجود دارد که ترکیباتی مانند خامه ، شیر ، شکر ، یخ ، شکلات و شکر را با هم ترکیب می کنند تا به وفور از رفتارهای خوشمزه را ایجاد کنند!