برای اینکه فردی احساس بهتری داشته باشد چه کار می توانیم انجام دهیم ؟ ( صحبت کردن به موقع )

 

اگر دوست شما روز های سختی را پشت سر گذاشته است, این مهم است که شما به عنوان یک دوست بتوانید این فرد را آرام کنید و کاری انجام دهید تا از با شما بودن لذت ببرد و ناراحتی اش را فراموش کند. باید یاد بگیرید که چگونه از دلیل ناراحتی او با خبر شوید و یک شنونده ی خوب باشید و چگونه دوستان خود را به کار های دیگر مشغول کنید تا از موضوعی که آزرده خاطر هستند دور شوند و برای ساعاتی به آن فکر نکنند. در این مقاله ترفندها تصمیم دارد به شما آموزش دهد که چگونه این مهارت مهم را کسب کنید و همواره هم نشین و هم صحبت خوبی برای دوست خود باشید. برای دنبال کردن نکات مهم با ما همراه باشید.

مراحل :

گوش کردن به دردو دل
گوش کردن به دردو دل
  1. کمی به دوست خود فضا بدهید. این مهم است که اجازه دهید فرد زمان مشخصی را با درد و یا غم و اندوه خود بگذراند. گاهی اوقات، مردم یک شانه برای گریه و یک گوش که به حرف آنها گوش دهد, می خواهند. گاهی اوقات ممکن است بسته به اینکه چه چیزی آنها را ناراحت کرده, بخواهند زمانی را تنها باشند و به خودشان فکر کنند. اگر دوست شما می خواهد کمی تنها باشد، عجله نکنید.

بعد از مدتی که فرد آرام شد به سمتش بروید. لازم نیست به او بگویید “من خیلی متاسفم. به تازگی شنیده ام که چه اتفاقی افتاده است، هم دردی مرا بپذیر”. فقط کافیست بگویید “بابت چیزی که شنیده ام خیلی متاسفم “

داغ دوستتان را تازه نکنید. فقط اجازه دهید آنها بدانند که شما هر زمان که نیاز داشتند, آماده صحبت کردن هستید.

ارتباط برقرار کردن
ارتباط برقرار کردن
  1. با یک موضوع کوچک بحث را شروع کنید. اگر برای دوست شما دشوار باشد که بتواند با شما ارتباط برقرار کند، شما می توانید با یک موضوع کوچک و کمی تلاش گفت و گو را شروع کنید. لازم نیست حرکت بزرگی انجام دهید، یک موضوع کوچک می تواند به او کمک کند تا حرف زدن را شروع کند.

قبل از اینکه سعی کنید با دوست خود صحبت کنید و بفهمید که چه چیزی اشتباه است و چه اتفاقی رخ داده، یک کارت هدیه ، یک دسته گل یا یک هدیه ی کوچک می تواند او را کمی خوشحال کند و باعث شود این فرد راحت تر با شما حرف بزند یا حتی گریه کند.

گاهی اوقات فقط خریدن یک آبمیوه، یا دادن یک دستمال به دوستتان می تواند راه خوبی برای شروع گفت و گو باشد. می توانید موهای دوستتان را کنار بکشید و به چشم هایش نگاه کنید و سعی کنید کاملا ناراحتی او را درک کنید و به او اطمینان دهید که در سختی ها در کنارش خواهید بود.

تماس برقرار کردن
تماس برقرار کردن
  1. با او در تماس باشید. هنگامی که کسی ناراحت می شود، اغلب نمی خواهد از کسی کمک بخواهد. به خصوص اگر غم و اندوه اش شدید باشد. اگر دوست صمیمی شما با مشکل بزرگی رو به رو است به عنوان مثال اگر با یکی از دوستانش قطع رابطه کرده یا حتی یکی از اعضای خانواده خود را از دست داده است، سعی کنید دائما با او در ارتباط باشید. از راه های خلاقانه ای برای صحبت کردن با آنها استفاده کنید.

برای آنها پیام های متنی زیبا ارسال کنید، اگر دوست شما به تماس شما پاسخ نداد. ارسال یک پیام دوستانه می تواند او را خوشحال کند.

اگر دوست شما به دلیل آسیبی که در ناحیه ی زانو دیده است, نتوانسته در تیم ورزشی مورد علاقه اش شرکت کند و به این دلیل ناراحت است. شما باید نزد او بروید و طوری رفتار کنید که ارزش این موقعیت را میدانید و برای دوستتان نیز ناراحت هستید اما به او بفهمانید که این مسئله چندان که فکر می کرد با ارزش و قابل توجه نیست. زمان های دیگری که می تواند در این مسابقه شرکت کند را به او یاد آور شوید و به او امید دهید.

همراهی کردن
همراهی کردن
  1. گاهی اوقات نیازی نیست حتما کاری انجام دهید تا دوستتان خوشحال شود. تنها بودن در کنار دوستتان می تواند آن را خوشحال کند. کافیست کنار او بنشینید, او را در آغوش بگیرید و سکوت کنید. با این کار به فرد می فهمانید که از درد او ناراحت هستید, او را درک می کنید و هر زمان که آنها بخواهند در مورد ناراحتیشان صحبت خواهید کرد.

گاهی اوقات یک ارتباط فیزیکی خیلی کم می تواند بیش از یک گفتگو طولانی مدت به فرد مقابل احساس آرامش بدهد. فقط کافیست او را در آغوش بگیرید و با دست خود به پشت او بزنید و او را آرام کنید.

منبع : برای اینکه فردی احساس بهتری داشته باشد چه کار می توانیم انجام دهیم ؟ ( صحبت کردن به موقع )