چیپست های بالارده کوالکام

چیپست های اسنپدراگون کوالکام

در حالی که اسنپدراگون 850 قدرتمندترین پردازنده در میان چیپست های اسنپدراگون به حساب می آید، این تراشه به صورت انحصاری برای محصولات Connected PC تولید شده است. اسنپدراگون 845 قدرتمند ترین چیپست تولید شده برای گوشی های هوشمند محسوب می شود.

این تراشه اولین چیپست کوالکام بوده که معماری DynamlQ شرکت ARM را بهینه کرده است. این بهینه سازی باعث بهبود عملکرد چند برنامه ای، کاهش مصرف انرژی و اضافه کردن یک کش اشتراکی سطح 3 شده است. جدیدترین پردازنده گرافیکی Adreno، آدرنو 630 در این چیپست مورد استفاده قرار گرفته که عملکرد بسیار مناسبی دارد.

چیپست های سری 800 شرکت کوالکام مخصوص گوشی های بالارده و گران قیمت است که با استفاده از طراحی big.LITTLE توسعه یافته و در بسیاری از گوشی های پرچمدار مورد استفاده قرار می گیرد. کوالکام چند سال پیش هسته های پردازشی Kyro در اسنپدراگون 821 را با تغییرات گسترده ای روانه بازار کرده بود؛ با این حال در دو نسل گذشته، این کمپانی به منظور بهینه سازی هسته های Cortex شرکت ARM گامی برنداشته است.

چیپست های اسنپدراگون کوالکام

در سال های اخیر تمرکز کوالکام روی سایر بخش ها مانند پردازنده گرافیکی، DSP ،ISP و مودم های نسل 4 قرار گرفته است. چیپست های بالارده کوالکام در حال حاضر به آخرین ویژگی های بازار نظیر تکنولوژی شارژ سریع نسل 4، بلوتوث 5 و پشتیبانی از هدفون های وایرلس مجهز هستند.

چیپست های سری 800 کوالکام  بهترین قابلیت های پردازشی و یادگیری ماشین این شرکت را به نمایش می گذارند. کوالکام چیپست های خود را برای اجرای شبکه های عصبی 8 و 16 بیتی بهینه سازی کرده تا قادر به انجام محاسبات الگوریتمی سنگین باشد.

چیپست های اگزینوس 9810 سامسونگ و Kirin 980 شرکت هواوی دارای قدرت مشابه با جدیدترین پردازنده موبایل شرکت کوالکام بوده و می توانند با آن رقابت کنند.